Yılmaden Holding, NewCo Ferronikeli’i Satın Aldı

Yıldırım Şirketler Grubu'na bağlı olarak madencilik alanında faaliyetlerde bulunan Yılmaden Holding, 'nın Drenas kentinde bulunan ve Avrupa'nın en büyük ferronikel üreticilerinden olan NewCo Ferronikeli fabrikasının satın alınması için anlaşma imzaladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, NewCo Ferronikeli fabrikasının satın alınması için anlaşma imzalandığı ve "sakin bir geçiş" için tüm önlemlerin alındığı bildirildi.

Önerilen iş planı kapsamında NewCo Ferronikeli fabrikasının Yıldırım Grubu'nun en değerli şirketleri arasına getirileceği kaydedilen açıklamada, "Bu vesileyle Yıldırım Grubu kapsamındaki Yılmaden Holding, ferroalyaj üretim yelpazesini genişletiyor. Şirket, krom işletilmesinde halihazırda dünyada dördüncü sırada yer alıyor. Yüksek karbonlu ferrokrom üretiminde ise ikinci sırada. Yüksek kaliteli krom üretimi ve madencilik sektöründe lider konumdadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şirketin, halihazırda 'daki düşük fosforlu metalurjik kok üretim tesisinin yanı sıra ABD'de bir ferrovanadyum ve ferromolibden metalurji tesisine sahip olduğu bildirildi.

NewCo Ferronikel'in şu ana kadarki tüm hisseleri, Arnavut iş adamı Samir Mane tarafından yönetilen BALFIN Grup'a aitti.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/yilmaden-holding-newco-ferronikelii-satin-aldi-2693
 
Üst